Причини виникнення лісових пожеж

Причини виникнення лісових пожеж

Лісова пожежа – стихійний неконтрольований процес горіння природного комплексу, що представляє небезпеку не тільки для флори і фауни, а й для прилеглих населених пунктів. Виключивши найбільш поширені причини загоряння, можна уникнути нанесення шкоди економічному і екологічному стану території регіону.

Докладно про класи пожеж описано в нашому матеріалі

Які основні причини виникнення лісових пожеж

Причин загоряння рослинності на лісовій території кілька. Їх прийнято класифікувати на антропогенні і природні. На частку причин, викликаних людським фактором, доводиться до 90% всіх лісових пожеж. І лише 10% відносять до природного фактору.

Антропогенні причини

Щорічно людська безвідповідальність призводить до небезпечного стихійного лиха з масштабними наслідками. Типові причини виникнення лісових пожеж з вини людини:

  • недотримання заходів пожежної безпеки (залишки непогашені вугілля від розведеного багаття, кинутий залишок недопалки або палаючий сірник, підпал листя і сміття поблизу від дерев або на торфовищах, розведення відкритого вогню біля машин, викид матеріалу, просоченого горючими речовинами);
  • безконтрольний трав’яний упав в пожежонебезпечний сезон (регулярно проводиться у весняний і осінній період);
  • викид в лісосмузі скляної тари, що спрацьовує як лінза при сонячному нагріванні; навмисний підпал (доводиться до 30% випадків);
  • використання фейверков, вибуховий характер яких може спровокувати лісова пожежа; застосування в вогнепальній мисливському рушницю пижів, виготовлені з легкозаймистих матеріалів.

Перераховані причини відносяться до основних факторів, що визначають стан і динаміку природно-господарських об’єктів нашої країни.

Про види вогнегасників та їхні типи читайте в огляді на сайті

Природні причини

Незважаючи на невеликий відсоток, природні фактори також не варто ігнорувати. Оскільки вони можуть давати великі руйнівні наслідки. Природні причини виникнення лісової пожежі:

  • самозаймання (відбувається під час посушливої погоди і досягнення температури повітря понад 50 ° С);
  • розряд блискавки (частіше під удар потрапляють дерева, що ростуть на височинах);
  • землетрус;
  • виверження вулканів;
  • смерчі, бурі, урагани;
  • підземні торф’яні пожежі.

Найбільшу загрозу несуть верхові лісові пожежі, швидкісні параметри яких досягають до 100 метрів в хвилину. Щоб збиток був мінімальним, потрібно негайне гасіння пожежі. Тому в боротьбі з локалізацією лісового загоряння важливу роль відіграють ефективні засоби пожежогасіння. Серед надійних постачальників пожежного обладнання – компанія НАІС, що пропонує сучасні системи ліквідації вогню.