Якого кольору має бути люк пожежного гідранту

Якого кольору має бути люк пожежного гідранту

Пересічна людина на питання про те, якого кольору має бути люк пожежного гідранту з упевненістю скаже, що тільки червоним. Більшість конструкцій фарбують саме так, але це не єдиний варіант. Головне завдання фарбування – це привернення уваги, тобто пожежний гідрант повинен бути помітний, тому червоний колір для цього ідеально підходить.

Які бувають види пожежних гідрантів дізнайтесь з огляду

Пожежна команда, яка прибула на місце виклику, швидко ідентифікує джерело води і підключається до нього. Законодавство ж, чіткого роз’яснення щодо колірної гами не дає.

Колір люку пожежного гідранту повинен привертати увагу

Різні стандарти і правила регламентують в загальних рисах дане питання. Потрібна грунтовка і фарбування елементів протипожежного обладнання в кольори, що мають клас не нижче п’ятого. Тому і вибирають власники підприємств, на території яких розташовуються такі конструкції або місцева влада в населених пунктах, червоний сигнальний варіант, він максимально помітний і його пошук не займає багато часу, що має вирішальне значення в процесі боротьби з вогнем.

Маркування люків підземного обладнання

На підтвердження слів про те, що жорстких вимог до фарбування кришок немає, досить поглянути на конструкції, розташовані на міських дорогах і прилеглій території. Вони практично нічим не відрізняються від каналізаційних люків, тільки літерними позначеннями “ПГ”.

Про вимоги до пожежних гідрантів читайте в нашій статті

Тому автомобілісти доволі часто зупиняються прямо на них, що може призвести до штрафу, оскільки ускладнюється робота пожежної команди. Буває, що комунальники фарбують ввірену їм власність різними фарбами і найчастіше, мова йде саме про червоний колір.

Поруч з гідрантом обов’язкова наявність знаку

Роздумуючи над тим, якого кольору має бути люк пожежного гідранту, не варто забувати і про інший важливий момент – оформлення знаків і покажчиків. Навіть пофарбований в сигнальний колір, гідрант буває непросто знайти, а ось знак значно прискорить даний процес. До них вимоги більш чіткі:

  • кольори – червоний і білий;
  • наявність підсвічування;
  • фотолюминесцентність.

Якщо до кришки пожежний інспектор може причепитися лише в разі обмеження до неї доступу, то за неправильне оформлення і установку знака, штраф виписати набагато простіше.

Варіативність колірної гами для позначення технічних характеристик

Повертаючись до візуального оформлення, то рішення ще можна вибрати на підставі технічних характеристик обладнання, в першу чергу тиск:

  1. Помаранчевий – найменший;
  2. Зелений – середній напір води;
  3. Синій – найпотужніший.

Якщо з гідрантом якісь проблеми і він неробочий, то його варто виділити чорним кольором. Такі рішення дозволять пожежному розрахунку зорієнтуватися в ситуації і прийняти рішення про пошук додаткових джерел води або навпаки, потужності наявного обладнання достатньо для боротьби з вогнем.

Маркування люків підземного обладнання

Помітність захисних конструкцій для підземного пожежного гідранту

У зимовий час застосовуються додаткові конструкції для захисту пожежного обладнання. Якщо на питання якого кольору має бути люк пожежного гідранту, однозначної відповіді немає, то ось такі конструкції, однозначно повинні бути помітними. Найчастіше застосовується конструкція у вигляді піраміди і ось вона, повинна бути максимально помітною, яскраво-червоного кольору, допускаються інші сигнальні варіанти.

Про види інструктажів з пожежної безпеки читайте в огляді

Пірамідка служить не тільки для утеплення і перешкоджання сніговими заметами, також не дозволяє паркуватися на гідрантах автомобілям. Якщо піраміда не використовується, тоді обов’язково очищати люк від снігу і льоду, тримати доступ до нього відкритим в будь-який час.