Які вогнегасники застосовуються в електроустановках

Які вогнегасники застосовуються в електроустановках

Небезпека загорання електричної проводки провокує необхідність підбору надійних засобів для вогнегасіння. Дані вимоги діють на території організацій, заводів, підприємств, оснащених робочими електроустановками потужністю від 1000 Вт.

Якими вогнегасниками можна гасити електроустановки?

Займання функціонуючих електромереж і обладнання провокує поширення напруги через гасять речовини. Вони стають струмопровідними і провокують повторне загоряння. Іншою особливістю підбору вогнегасників стає визначення матеріалу кабельної ізоляції. Він здатний провокувати високу температуру спалаху.

Усі типи вогнегасників докладно описані в нашому матеріалі

Деякі види ізоляції тліють без впливу кисню. Ліквідація такого полум’я вимагає підвищеної уваги, так як вогонь здатний поширюватися на тривалий відстань навіть після первинної локалізації вогнища загоряння. Залежно від поточних характеристик і стану електрообладнання, ступеня поширення і типу загоряння можна виділити основний перелік вогнегасників, придатних для гасіння:

  • для обладнання до 1000 В – порошкові вогнегасники;
  • для обладнання потужністю до 10000 В – вогнегасники на вуглекислоту;
  • для обладнання до 1000 В – вуглекислотні вогнегасники (за умови наявності води в парах діоксиду вуглецю).

Гасіння побутових електроустановок

Подібні види вогнегасників призначені для пожежогасіння знеструмлених електроустановок. Важливо отримати дозвіл на їх застосування через уповноважений ділянку. Струмінь піни повинна бути спрямована безпосередньо в осередок загоряння, а не на ділянки поширення полум’я. Якщо зЯкими вогнегасниками можнанеструмити мережу неможливо, то варто використовувати вогнегасник з буквеної позначкою «Е» на корпусі.

Про правила користування вогнегасниками читайте в огляді

Рівень напруги побутової мережі не перевищує 220-280 Вольт, тому при утворенні загоряння варто використовувати вогнегасники порошкового або вуглекислотного типу. Вони підходять для локалізації полум’я на установках, підключених до електричного живлення. У разі своєчасного відключення приладу від напруги варто використовувати підручні засоби.

Важливо знати, які вогнегасники застосовуються в електроустановках, тому для консультації варто звернутися до представників компанії НАІС, яка поставляє пожежне обладнання більше 20 років. Підприємство займається прямими поставками пожежного інвентаря та пропонує оптимальні умови при замовленні продукції безпосередньо від виробника. Такий підхід виключає додаткові націнки.