Як правильно укомплектувати пожежний щит

Як правильно укомплектувати пожежний щит

Будь-яке муніципальне або приватну будівлю незалежно від функціонального призначення повинно мати пожежний щит. Його комплектація встановлюється ГОСТом, який визначає, що повинно бути в пожежному щиті. Призначений для зберігання інструментів, що дозволяють максимально швидко усувати вогнища загоряння. Його наявність вимагають правила пожежної безпеки, які повинні виконуватися в обов’язковому порядку.

Комплектація пожежного обладнання по ГОСТу

Що повинно бути на пожежному щиті? Згідно з нормами комплектації, він повинен містити:

 • Пожежна сокира. Його мета – злом дверей, відкриття вікон і інших місць в будівлі, що дозволяють увійти всередину.
 • Штикова лопата. Основне призначення – засипання піском горючих матеріалів.
 • Протипожежне полотно. Застосовується як засіб гасіння одягу на людині, а також для захисту обладнання і предметів в приміщенні.
 • Пожежний лом. Використовується для відкриття люка або звільнення гідранта від льоду.
  Конусне відро. З його допомогою забезпечується гасіння водою безпосередньо місця загоряння.
 • Пожежний багор. Функція аналогічна з ломом, але відрізняється формою. Наявність гачка дозволяє зламувати двері і покриття даху.
 • Совкова лопата.

До того ж, він повинен бути укомплектований вогнегасником. Але даний інвентар може бути розташований не на самому щиті. Власник будівлі повинен знати, як правильно укомплектувати пожежний щит. Інвентар повинен знаходиться в доступному місці і забезпечувати зниження ризику загоряння всієї будівлі до прибуття пожежної служби. Який саме пожежний інвентар повинен бути на пожежному щиті визначає клас пожежонебезпеки приміщення.

Про випробування пожежних драбин читайте в нашому огляді

Правила оформлення

Оформлення пожежного щита регулюється на законодавчому рівні. Основні вимоги:

 • Обладнання повинно бути забарвлене в червоний колір з метою залучення уваги, так як в умовах пожежі багато людей губляться.
 • Решта площі, призначена для кріплення інвентарю, повинна бути виконана в білому кольорі.
 • Окантовка щита повинна бути червоного кольору, шириною від 30 до 50 мм (максимальний розмір 100 мм).
 • Поруч з пожежним щитом розміщують ємності, призначені для піску і води.
 • На поверхню наноситься порядковий номер щита, телефон пожежної служби, до нових засобів та посадова особа, що відповідає за дане обладнання.

Для забезпечення захисту вмісту пожежні щити часто виготовляють закритого типу з застосуванням кришки зі скла. Важливо знати, що покриття не повинно закриватися на замок. До інвентарю повинен бути забезпечений легкий доступ. Однак наявність пломби обов’язково. Одним з надійних постачальників пожежного обладнання є компанія НАІС, що займається професійним оснащенням клієнтів необхідним інвентарем.