Класифікація пожежних рукавів

Класифікація пожежних рукавів

Класифікація пожежних рукавів включає декілька категорій виробів. Однак усі моделі використовуються для подачі вогнегасної речовини до точки горіння. В якості такої речовини може використовуватись вода, спеціальна суха суміш або пінний склад.

Як проводиться перемотка пожежних рукавів описано в нашій статті

Види пожежних рукавів

Види пожежних рукавів поділяються залежно від принципу роботи. Для кращого розуміння, класифікація пожежних рукавів описана більш детально:

  • Напірні рукава – представляють собою шланги, по яких рухається вогнегасна суміш. Відповідно, її рух забезпечується створенням досить високого тиску, яке може досягати 8 атмосфер. Безпосереднє донесення складу гасіння відбувається через спеціальний ствол. Зазначені моделі вельми поширені. Вони встановлюються на цистернах, поїздах, автомобілях МНС і так далі. Такі рукави можуть мати різну довжину, передбачена також можливість її збільшення за рахунок спеціальних сполучних елементів;
  • Напірно-всмоктуючого типу. Зазначені вироби відрізняються більшою жорсткістю, ніж напірні моделі. Представлений вид рукавів застосовується для всмоктування води з пожежних або інших водойм. Щоб забезпечувати потрібну силу всмоктування, до шлангів приєднується потужний мотор, який створює вакуум. За рахунок вакууму і відбувається швидкий забір рідини;
  • Всмоктувальні рукави – подібні вироби характеризуються ще більшою жорсткістю. Вони виготовляються з дуже міцних полімерних матеріалів. При цьому їх структура включає каркас з тканини, є додаткове підсилюють армування. Воно являє собою спіраль. Протяжність шлангу стандартна і не перевищує 4 метри. Зазначені моделі здатні в короткі терміни поповнювати запас води в пожежній машині. Після такого поповнення, вода подається через напірний рукав до місця гасіння вогню.

Таким чином, види рукавів пожежних включають три типи виробів. Кожен з них виконує свої строго визначено функції. Даними виробами укомплектовуються транспортні засоби протипожежної служби, а також поїзди і кораблі, призначені для гасіння вогню.

Особливості пожежних рукавів

Представлені шланги мають ряд особливостей. Вони використовуються в екстремальних умовах, що вимагає від шлангів стійкості до впливу високих температур і агресивних зовнішніх впливів. Наприклад, всі моделі стійкі до термічного впливу, вони не руйнуються і не втрачають своїх корисних властивостей при дії масел. Крім того, рукава витримують інтенсивну експлуатацію. Їх матеріал не зношується, не рветься і не деформується.

Про випробування пожежних рукавів читайте в нашому огляді

Окремо треба згадати про моделі, спеціально адаптованих для використання в тих чи інших кліматичних умовах. Так, є моделі шлангів, пристосовані для тропічних умов, помірного клімату з діапазоном робочих температур від – 40 до + 45 градусів. Є моделі і для холодного клімату. Вони здатні працювати в температурному діапазоні від -50 до +45 градусів.

Реалізація даної продукції здійснюється багатьма компаніями. Надійним постачальником пожежного обладнання може бути компанія з багаторічним досвідом, який дозволяє гарантувати професіоналізм на всіх стадіях співробітництва.