Перемотка пожежних рукавів

Перемотка пожежних рукавів

Пожежний рукав призначений для безпосередньої подачі рідини для гасіння вогню. Відповідно, при пошкодженому шлангу ефективно боротися з вогнем буде просто неможливо. Тому, законодавчо передбачена перекочування рукавів пожежних кранів. Таку процедуру зобов’язані проводити всі об’єкти, що мають первинні засоби пожежогасіння. Відповідно, перемотування пожежного рукава проводиться працівниками торгових центрів, кінотеатрів, спортивних та інших об’єктів.

Як проводиться перекатка пожежних рукавів

Пересування пожежних рукавів періодичність має значення для підтримки рукава в нормальному стані. Зазначена процедура потрібна для виявлення дефектів у вигляді тріщин, невеликих розривів. Отже, шланг вже не є герметичним і потребує заміни. Тому, представлена ​​процедура полягає в розгортанні шланга на всю його довжину і візуальному огляді вироби.

Що таке пожежна профілактика та її завдання описано в статті

Можлива перемотування вироби на нове ребро. При цьому виконання даної роботи необхідно навіть, якщо шланг весь час зберігався в пожежному шафі і не витягувався з нього. Подібне тривале зберігання неминуче призводить до утворення деформацій, дрібних пошкоджень. Саме вони повинні виявлятися в ході перемотування.

Особливості процедури

Періодичність перемотки пожежних рукавів передбачена нормативними актами. Особливості даної процедури слід описати детальніше:

  • Періодичність перемотки (перекочування) пожежних рукавів складає два рази в рік.
  • Необхідно розуміти, що оцінка функціонування протипожежного водопроводу також проводиться двічі на рік. Тому, перераховані заходи можна поєднати і перевірити як водопровід, так і рукав шланга;
  • Сам факт виконання даного заходу необхідно відображати в спеціальному журналі обліку. Це обов’язкова вимога, оскільки інспектор протипожежного нагляду не зобов’язаний вірити на слово. Пересування повинна бути підтверджена записом в зазначеному журналі;
  • Якщо захід не проводилося у відповідному записі в журналі немає, відповідальний за безпеку буде оштрафований. При цьому перевірки проводяться також регулярно.

Окреслені заходи можуть проводитися власником того чи іншого об’єкта, уповноваженим ним відповідальною особою або представником спеціалізованої компанії. Подібна послуга дозволить дійсно об’єктивно оцінити стан пожежного рукава.

Про види вогнегасників читайте в нашому огляді

Це стане надійною гарантією того, що під час перевірки претензій з боку інспекторів протипожежної служби не буде. Замовити пожежні рукави еталонної якості можна в компанії НАІС. Це надійний постачальник протипожежного обладнання та засобів гасіння вогню.