Маркування вогнегасників

Маркування вогнегасників

Всі вогнегасники повинні маркуватися певним чином. Існує перелік необхідної інформації, яку виробник зобов’язаний нанести на етикетку своєї продукції. Маркування вогнегасників необхідна, для того щоб споживач зрозумів в призначенні того чи іншого засобу пожежогасіння.

Як користуватись вогнегасником читайте в нашому огляді

Практично на всі вогнегасники маркування наноситься у вигляді етикетки, в якій вказана вся необхідна споживачеві інформація. На прикладах інформації, нанесеної на етикетки порошкового і вуглекислотного вогнегасників, можна розглянути загальні правила, яким повинні керуватися виробники при маркуванні вогнегасників.

Маркування порошкових вогнегасників

Порошкові вогнегасники одні з найдешевших в сегменті ринку вогнегасників. Тому їх популярність досить висока. Більше половини всього ринку вогнегасників Представлені саме порошковим вогнегасниками. На етикетці порошкового вогнегасника повинні знаходитись такі відомості:

  • назва фірми, яка справив даний вогнегасник, її юридична адреса, телефон, адреса електронної пошти;
  • назва вогнегасника, в даному випадку буде написано: Вогнегасник порошковий, його марка (ОП-5 с). Цифра «5» означає номінальну масу вогнегасника. Маленька буква «с» говорить споживачеві про те, що тиск усередині балона було закачано;
  • піктограми з латинськими літерами ABCE показують покупцеві, для яких класів пожежі цей вогнегасник можна застосовувати;
  • номер сертифіката відповідності;
  • дата виготовлення вогнегасника;
  • можуть бути присутніми піктограми показують споживачеві як правильно користуватися даним видом вогнегасника.

Маркування вуглекислотних вогнегасників

Маркування цього виду вогнегасників аналогічна маркування порошкових вогнегасників. На етикетці вказується марка, наприклад ОУ-3 (вогнегасник вуглекислотний з номінальною масою вуглекислого газу три кілограми), клас пожежі, сертифікат відповідності, дата виготовлення, дані виробника. Додатково виробник на етикетку може додати інформацію про вмісту балона.

Про самоспрацьовуючі вогнегасники можна більше взнати з нашого огляду

Піктограмою на етикетці вогнегасника виробник показує, як правильно ним користуватися. Тут слід мати на увазі, що найчастіше вуглекислотними вогнегасниками можна користуватися тільки в рукавичках. Це необхідно через різке охолодження корпусу виробу під час використання. Компанія «НАІС» відмінно зарекомендувала себе як надійний магазин протипожежного обладнання. Компанія приємно здивує своїх клієнтів спеціально розробленою системою знижок.