Головною причиною загоряння на кухні зазвичай є сковорідка, залишена на включеній плиті, без нагляду. Масло сильно нагрівається до температури кипіння, потім, якщо його не вимкнути вчасно, починає диміти при температурі 230 ° C, а якщо це тваринні жири – смалець або сало, то при температурі 90 ° C, починає горіти. Чим гасити масло і яким вогнегасником гасити масло ви дізнаєтеся в цій статті.
Що можна гасити порошковим вогнегасником прочитайте в нашому огляді
Перш ніж почати гасити масло, необхідно максимально убезпечити себе і оточуючих. Для цього потрібно слідувати за таким алгоритмом:
- Вимкнути плиту;
- Убезпечити себе від киплячого масла – надіти рукавиці, прихватку або рукавички;
- Необхідно накрити сковорідку кришкою, щоб перекрити доступ кисню. Вогонь поступово зменшуватиметься, поки повністю не згасне.
Логічне запитання, що робити якщо немає кришки, ніж гасити масло? Як підручного вогнегасника підійде:
- Сода (поглинає кисень при невеликому вогні);
- сіль;
- Земля з квіткових вазонів або пісок;
- Мокрий рушник з натуральної тканини.
Коли вогонь засипають сипучими матеріалами, він припиняється моментально. Якщо накрити каструлю або сковороду мокрою тканиною, вогонь буде помітний з-під неї. Над самою тканиною з’явиться пар від випаровування води, але він швидко пропаде так як вогонь вщухне.
Що не можна використовувати в якості вогнегасника?
Ні в якому разі не використовуйте:
- Скляну кришку (вона може лопнути від високої температури і вас прониже осколками);
- Воду. Це дурний і небезпечний вчинок. Вода важче масла. Вона виштовхне масло на поверхню, сама почне кип’ятити і випаровуватися попутно розбризкуючи палаюче масло навколо;
- Борошно, крупи і макаронні вироби. Вони тільки послужать додатковим матеріалом для розпалювання вогню.
Яким вогнегасником гасити масло?
- вуглекислотний;
- порошковий;
- пінний.
Вуглекислотний вогнегасник добре справляється з такими ситуаціями. Він усуває кисень, вогонь не отримує речовини для підтримки горіння і поступово згасає. Так само ідеально підходить порошковий вогнегасник, в тому випадку, якщо спалах займає не дуже велику площу.
Що можна гасити вуглекислотним вогнегасником дізнайтесь із нашої статті
Обидва вогнегасника створюють потужну широкий струмінь речовини, розпорошення якого з боку нагадує туман. І можна додати в цей список пінний вогнегасник, який працює за тим же принципом, що і перші. Тільки струмінь у нього вузька, гасіння займає більше часу, піна щільно покриває палаючий об’єкт.
Якщо пожежа набула подальшого розповсюдження по кухні, то швидко виходьте з приміщення, виводите рідних і телефонуйте в пожежну службу. Тому що пожежа в великих масштабах самотужки загасити неможливо. Ви ризикуєте своїм життям і життям інших людей, тому завжди важливо знати як користуватися вогнегасником.
Не залишайте включену плиту без нагляду, купуйте каструлі та сковорідки з товстими стінками і кришками. Щоб стежити за температурою масла використовуйте кухонний термометр і обзаведіться протипожежним покривалом, яким в разі чого можна накрити палаючий предмет і вогонь зникне, чи не перекинувшись на цю тканину і інші речі. Тому що найкращий метод гасіння пожежі – це його запобігання.